مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

سوم اردیبهشت روز معمار است. به همین خاطر اخباری در مورد بافت فرسوده را می‌نویسیم.  برخی از ساختمان‌‌‌ها در قلب تهران از جمله  «بسیار پرخطر»‌ها هستند و اسامی آنها اعلام شد.

“بر اساس اعلام مهدی بابایی، عضو کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اماکنی از جمله سرای وحید، سرای حاج ملاعلی، پاساژ حمام قبله، پاساژ رضوی، پاساژ و سینما اروپا، پاساژ گراند هتل، سرای مشیر خلوت، سرای سید ولی، سرای اتفاق، پاساژ کمپانی، سرای میرزا اسماعیل، پاساژ شناسا، پاساژ زورخانه، پاساژ وحدت، پاساژ بلور، سرای باغچه، سرای رشتی، پاساژ طلا زاد، پاساژ صفوی، پاساژ امین، پاساژ علمی، بیمارستان طرفه و بیمارستان سینا از جمله ساختمان‌‌‌های بسیار پرخطر منطقه ۱۲ شهر تهران هستند.”

بابایی بر اطلاع‌رسانی به شهروندان از وضعیت ایمنی ساختمان‌‌‌ها یا پاساژهای شهر تاکید کرد و گفت: “شاید در این برهه زمانی اطلاع‌‌‌رسانی همه ساختمان‌‌‌های ناایمن شهر تهران در دستورکار قرار نداشته باشد، اما به شکل موردی این اتفاق خواهد افتاد؛ چرا که موضوع حفظ جان مردم و آتش‌نشان‌‌‌ها حیاتی است و شهروندان تبعات حوادث ناگوار ناایمنی در شهر را در رخدادهایی مانند پلاسکو مشاهده کرده‌‌‌اند.”

وی همچنین گفت: “بر اساس این برنامه‌‌‌ریزی در سال ۱۴۰۴ نیز باید شاهد کاهش حوادث باشیم که این موضوع مستلزم فعالیت‌‌‌های فرهنگی و آموزشی است.”

 

"</p

 

بافت فرسوده و نوسازی

در خبر دیگری محمد سالاری، عجین‌شدن بافت تاریخی و این بافت را یکی از مشکلات دانست.

در این بحث وقتی موانع جدی بر سر صدور پروانه و نوسازی وجود دارد، عملا ایمن‌سازی صورت نمی‌گیرد. به اعتقاد سالاری، طرح تفصیلی یکپارچه کارآیی ندارد.”

طبق نظر مدیران ارشد حوزه شهرسازی و معماری، این مدل شهرسازی مطلوبی برای این بافت نیست و هنوز مدل شهرسازی درستی در پایتخت وجود ندارد. اینکه خانه‌های دو طبقه با مشارکت یک سازنده به چهار طبقه تبدیل و ۵۰-۵۰ میان مالک و سازنده تقسیم شود. بلکه باید همه اصول معماری و شهرسازی مطلوب درنظرگرفته شود.

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام، ضامن، سرمایه‌گذار

www.malicheh.com

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت