مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

قیمت هر اونس طلا روز 5 شنبه به قله یکساله خود یعنی 2 هزار دلار رسید. روز جمعه تا مرز 2 هزار دلار پایین آمد.

یکی از مقامات فدرال رزو درباره نیاز به یک مرتبه افزایش نرخ بهره اظهار نظر کرد. بنابراین اظهارنظر وی مهم‌ترین عامل افت ناگهانی قیمت طلا از سقف یکساله شد. با  این اظهارنظر شاخص دلار افزایش یافت و در نتیجه طلا برای دارندگان دیگر ارزها گران‌تر شد.

 

اونس طلا-دلار

نوسان صعودی قیمت سکه با کمک طلا

بازار طلا و سکه در داخل ایران در هفته گذشته نشان می‌دهد که ۲ فلز گرانبهای داخلی نوسان کمی را در یک منطقه خاص ثبت کرده است. در روز پنجشنبه قیمت سکه امامی با تاثیر از قیمت اونس طلا افزایش یافت.

اونس طلا یا دلار؟ پیش بینی‌کننده قیمت سکه کدام است؟

تحلیلگران اقتصادی در شرایط داخلی بر این باور هستند که با پایین‌آمدن قیمت طلای جهانی ممکن است امروز قیمت سکه امامی اصلاح شود.

فعالان اقتصادی از طرفی باور دارند با اینکه قیمت اونس طلا به عنوان یکی از مولفه‌های تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در بازار داخل ایران است، اما طلای جهانی نقش فعالی در تعیین قیمت طلا و سکه همچنان ندارد و فعلا سکان‌دار اصلی سکه را قیمت دلار بازی می‌کند.

به عقیده همین فعالان، نرخ دلار اگر از مدار آرام هفته گذشته خارج شود و به سمت افزایش قیمت برود. در هفته پیش رو این امکان وجود  دارد که بر نوسانات بازار سکه اثر بگذارد.

با این حال می‌توان بررسی کرد که در روز جاری نرخ دلار رشد کرده یا خیر؟ که ممکن است در صورت عدم رشد قدرت سکه نیز رو به تعادل برود.

آن طور که مرکز مبادله ارز و طلای ایران تا ظهر اعلام کرده امروز قیمت دلار نوسان صعودی را نشان  می‌دهد و همچنین اونس طلا امروز افزایش داشته است. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار نسبت به دو روز قبل کاهش یافت. طبق اعلام کانون صرافان قیمت سکه امامی نسبت به دو روز قبل کاهش پیدا کرد.

 

 

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی  در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام، ضامن، سرمایه‌گذار

www.malicheh.com

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت