مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

روند قیمت‌های ارز، شاخص بورس و قیمت سکه نشان می‌دهد در سه هفته اول فروردین سکه و ارز در یک بازه مشخص نوسان کرده‌اند. دلار وارد کانال 50 هزار تومان شده و بین 50 و 51 هزار تومان نوسان کرده است. این در حالی است که قیمت سکه امامی هم در بازه کانال 31  و 32 میلیون تومان باقیمانده و نوسان کرد. به جز روزی که در کانال 30 میلیون تومان به فروش رسید و شاخص بورس رشد کرده است و موتور آن روشن شده است.

ورود نقدینگی حقیقی و شاخص بورس

شاهدیم آتش تورم روز به روز شعله‌ورتر می‌شود و رو به افزایش است. سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش پول و دورماندن از آفات تورم پول نقد خود را وارد بازارهای سرمایه‌گذاری کردند. خروج پول سپرده‌ها از بانک‌ها و واردشدن پول حقیقی به بازار بورس حاکی از همین امر است.

به طوری که دیروز مبلغ حدود  ۱ میلیارد و ۵۸۲ تومانی وارد بورس شد که رکورد سال 99 را زد. تبدیل پول نقد به مسکن، سهام، دلار، طلا، خودرو و دارایی‌های دیگر برای حفظ ارزش می‌شود. زیرا  قابلیت و پتانسیل حفظ ارزش پول را دارند. در ماه‌های اخیر دیگر بازارهای سرمایه به صورت جمعی رشد داشتند.

 

 

شاخص بورس

 

 

تا حدی ادامه یافت که قله‌‌‌‌‌‌های جدیدی در بازارها فتح شد. در بازار مسکن تهران نیز شاهد تاثیر تورم ملکی بر رشد قیمت‌ها در سایر بازارها بودیم. به طوری که از انتشار آمار و اطلاعات معاملات مربوط به مسکن تهران جلوگیری شد.

با این‌وجود رشد شاخص بورس در دو ماه اخیر باعث جبران بزرگی از شکاف بازدهی میان شاخص‌‌های اصلی خود و سایر بازارها شد و با روشن‌شدن موتور بورس با  دیگر بازارها همگام شد. اما سه نکته وجود داشت به خاطر ریسک کمتر در  بورس‌های کوچک، آنها نمادهای شاخص‌ساز شدند.

تزریق نقدینگی در بورس نشان‌دهنده ورود پول نقد سرگردان به بازار بورس تهران است. دیگر اینکه قیمت دلار به‌عنوان یکی از محرک‌های بازار سهام در بلندمدت عمل می‌کند و تا وقتی که دلار به موازات تورم رشد کند، رشد شاخص بورس عجیب نیست.

 

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام، ضامن، سرمایه‌گذار

www.malicheh.com

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت