مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
خرید وام ازدواج

خرید وام ازدواج به چه معناست و چگونه انجام‌می‌شود؟

اگر در فضای مجازی چرخی بزنید احتمالا با سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی بابت خرید وام ازدواج مواجه می‌شوید. در این اوضاع اقتصادی و تورم افسار گسیخته جامعه، افراد زیادی به وام فوری برای حل مشکلات پیش‌بینی‌نشده  شان احتیاج پیدا می‌کنند. از آن سمت هم زوج‌های جوانی که به‌دلایل متعدد از جمله سخت‌گیری بانک‌ها، در زمینه تامین ضامن برای گرفتن وام ازدواج دچار شکل شده‌اند؛ مایل هستند که با گرفتن مبلغی حق وام ازدواج خود را به شخص دیگری بفروشند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب در مورد خرید وام ازدواج اطلاعات جامعی به‌دست آورید.

وام ازدواج چیست و شرایط آن در سال 1401 چگونه است؟

همه افراد کم و بیش از طریق ازدواج اقوام و آشنایان در مورد وام ازدواج شنیده‌اند. با تورم افسار گسیخته در سال‌های جاری و افزایش قیمت شدید هزینه‌های ازدواج از جمله هزینه تهیه مسکن و لوازم زندگی، دولت هرساله مبلغ وام ازدواج را بالا می‌برد. مبلغ این وام در سال 1401 برای هر فرد 120 میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است. همچنین مبلغ وام ازدواج برای دختران زیر 23 سال و پسران زیر 25 سال، 30 میلیون تومان بیشتر از سایر افراد است و این زوج‌های جوان می‌توانند 150 میلیون تومان وام دریافت کنند.

در گذشته بانک‌ها و شعبه‌های مختلف قوانین سلیقه‌ای برای تامین ضمانت وام ازدواج در نظر می‌گرفتند. به همین دلیل جوانان زیادی به‌دلیل ناتوانی در تهیه ضامن های مورد تایید بانک، قید وام را زده و از این امتیاز دولت استفاده نمی‌کردند. به همین دلیل بازاری برای خرید و فروش وام ازدواج شکل گرفت. افراد مختلف که نیازمند وام فوری هستند با پرداخت قسمتی از پول به فروشنده وام، از مزایای آن استفاده می‌کنند.

خرید وام ازدواج

دردسرهای دریافت وام

اگر در بازه ای از زندگیتان در جست و جوی دریافت وام رفته باشید، حتما در جریان هستید که سنگ‌اندازی و حجم زیادی از کاغذ بازیهای اداری در شعب بانک های ایرانی تمامی ندارد. به‌دلیل مشکلات زیاد در فرایند پرداخت وام ازدواج و صف طولانی آن قوانینی در مجلس در رابطه با تسهیل شرایط تصویب شد. اما پس از گذشت چندین ماه همچنان بسیاری از شعب بانک‌ها سلیقه‌ای عمل کرده و دریافت وام برای افرادی که دسترسی به ضامن معتبری ندارند را سخت و پیچیده و گاه غیرممکن می‌کنند. طبق قوانین جدید، بانک‌ها باید با دریافت سفته یا ضامن معتبر وام را ده‌تا پانزده روز پرداخت کنند. در صورتی که همچنان برخی از شعب از زوج های جوان درخواست 3 ضامن معتبر می‌کنند.

به همین دلیل ممکن است تعدادی از افراد تصمیم بگیرند که از وام خود استفاده نکنند و حق امتیاز وام را به شخص دیگری واگذار کنند. با این‌کار ضمن دریافت مبلغی چشم‌گیر، نیازی به بازپرداخت هیچ پولی در سال‌های آینده هم ندارند. به‌دلیل نیاز دو طرف این معامله،  بازار پررونقی برای وام ازدواج شکل گرفته‌است.

چرا خرید وام ازدواج پرطرفدار است؟

بانک‌های متفاوت هرساله وام‌هایی در قالب طرح‌هایی معین در اختیار مردم قرار می‌دهند. هرکدام از این وام‌ها شرایط خاص خودشان در زمینه مبلغ، نوع ضمانت، سود بازپرداخت و… را دارند. وام ازدواج از نظر اقتصادی به‌صرفه‌ترین وام است.

به همین علت خرید وام ازدواج طرفداران زیادی دارد. افراد با خرید وام ازدواج می‌توانند به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند و در بازه زمانی 10 ساله و فقط با 4 درصد بهره بانکی نسبت به بازپرداخت مبلغ تسهیلات اقدام کنند. با توجه به نرخ تورم و رشد نقدینگی در کشور، باید توجه داشت که مبلغ بازپرداخت ماهانه این وام در سال‌های آینده به رقم بسیار ناچیزی تبدیل خواهد شد. بر همین اساس خرید وام ازدواج با نرخ بهره بانکی پایین بسیار به‌صرفه و ارزشمند است.

خرید وام ازدواج

شرایط خرید وام ازدواج چیست؟

آگهی‌های زیادی در مکان‌های شلوغ شهر در مورد خرید وام ازدواج به چشم می‌خورد. افرادی با ایجاد کانال‌های تلگرامی و وبسایت ها،  فروشنده و خریدار را به‌هم کانکت می‌کنند و از معرفی کیس های مختلف خرید وام کسب سود می‌کنند.

وام ازدواج با مبالغ متفاوتی بین 35 تا 40 میلیون تومان به‌صورت میانگین فروخته می‌شود. عروس یا داماد جوان که در بانک مورد نظر پرونده تشکیل داده، سند ازدواج ارسال کرده و… با دریافت 40 میلیون تومان ضامن های خریدار را به بانک معرفی می‌کند. در ادامه با گرفتن یک فقره سفته از خریدار، حق امتیاز وام ازدواج خود را به خریدار منتقل می‌کند. خریدار موظف است اقساط وام را در مهلت سررسید بپردازد. لازم به ذکر است که عروس یا داماد جوان نیازی به پرداخت مبلغی در آینده در قبال وام نخواهند داشت. جدا از این موارد افرادی که خریدار وام را به فروشنده متصل می‌کنند هم، سهمی حدود 2 میلیون تومان از خریدار بابت این امر دریافت می‌کنند.

معایب وام ازدواج چیست؟

طرح وام ازدواج جدا از مزایایی که دارد می‌تواند باعث معایبی از جمله ایجاد بازار سیاه برای خرید وام ازدواج، ایجاد ازدواج‌های صوری، کودک‌همسری و افزایش حجم نقدینگی در کشور شود. تسهیل شرایط دریافت این وام هم مانند شمشیر دو لبه عمل کرد و در کنار حل شدن مشکلات زیادی برای جوانان در صف وام بوده .

به این صورت که مثلا دختر خانم‌های جوان بتوانند از وام ازدواجشان صرفا در زمینه خرید محصولات منزل استفاده‌کنند . این وام که با کمترین نرخ بهره عرضه میشود وارد سفته‌بازی نشود.

خرید وام ازدواج

جمعبندی

اگر نیاز فوری به حدود 80 میلیون تومان پول دارید، با ارائه ضامن می‌توانید از امکان خرید وام ازدواج جوانان استفاده‌کنید. همچنین اگر از کاغذ بازی‌های بانک‌ها به ستوه آمده‌اید، شعبه بانک ضامن شمارا تایید نمی‌کند یا اینکه اصلا ضامنی برای ارائه ضمانت در اختیار ندارید.

می‌توانید با دریافت 35 تا 40 میلیون تومان امتیاز وام خود را در اختیار بقیه افراد قرار دهید. کافی است به قسمت آگهی های ما برید و با توجه به در خواستتون آگهی خرید وام ازدواجی را پیدا کتید ، یا اینکه درصورت پیدا نکردن ویژگی های مورد نظرتون ثبت درخواست انجام بدید .

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت

هر روزتان نوروز       نوروزتان پیروز 

[ فقط تا 13 فروردین ]

90% تخفیف ثبت آگهی

کد تخفیف:  eidi402

nowrouz