مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

قیمت خودرو وارداتی در هفته گذشته کاهش یافت. یک دلیل آن را می‌توان ثبات قیمت دلار دانست. اما دلیل دیگر تصویب لایحه دوفوریتی ورود خودروهای کارکرده‌ است.

فعالان بازار خودرو معتقدند با ورود خودروهای کارکرده تنوع خودروها بالاتر رفته و شاهد کاهش قیمت خودرو وارداتی خواهیم بود. همچنین کالاهای وارداتی اکثر مدل قدیمی هستند که با ورود کالاهای جدید تنوع بازار بیشتر خواهد شد.

وزیر صمت بیان کرد که “بازار خودرو دچار آشفتگی ناشی از تقاضا بیش از عرضه است خوشبختانه عرضه در سال گذشته روند بسیار خوبی داشته است اما خودرو به کالای سرمایه ای تبدیل شده است و تقاضای سوداگرانه به خودرو اضافه شده است؛ بنابراین باید به خودرو اولویت دهیم که لایحه واردات خودرو کارکرده در دولت تصویب شد که در اولین جلسه مجلس طرح می‌شود.”

وی  گفت: “واردات تا حدی ادامه می دهیم تا شکاف عرضه و تقاضا از بین برود.”

 

قیمت خودرو وارداتی چند است؟

به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت معامله‌شده  «آزرا» مدل ۲۰۱۹ در هفته جاری با رنگ سفید و با کارکرد ۴۷ هزار کیلومتر  حدود  ۵میلیارد ۹۵۰ میلیون تومان بود و ۱۵۰ میلیون افت قیمت داشت.

خرید و فروش «رنوتالیمسان» مدل ۲۰۱۸ در این هفته با کارکرد ۶۰ هزار کیلومتر به قیمت سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود و افت قیمت ۱۰۰ میلیونی داشت.

«النترا» مدل ۲۰۱۸ در هفته گذشته با کاهش ۲۰ میلیون تومانی کمترین افت قیمت را تجربه کرد. قیمت این خودرو با رنگ سفید سه میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان بود.

قیمت «میتسوبیشی اوتلندر» با کارکرد ۵۰  هزار در این هفته چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود و افت ۱۰۰ میلیون تومانی داشت.

 «توسان IX35‌» مدل ۲۰۱۸ بدون کارکرد نیز در این هفته با قیمت ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیارد تومان خرید و فروش شد و تغییر قیمت نداشت.

 «هیوندا سانتافه» با رنگ سفید افت قیمت ۱۲۰ میلیون تومانی داشت و قیمت این خودرو به ۵ میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان رسید.

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام، ضامن، سرمایه‌گذار

www.malicheh.com

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت