مالیچه - موتورجستجو خدمات و نیازمندی های مالی، وام و سرمایه گذاری
مالیچه - موتورجستجو خدمات و نیازمندی های مالی، وام و سرمایه گذاری
شرایط دریافت وام بدون ضامن بانک‌ها

صفر تا صد شرایط دریافت وام بدون ضامن بانک‌ها در سال 1401

هر فردی در مرحله‌ای از زندگی خود با مشکلات و کاغذبازی‌های پیچیده دریافت وام مواجه شده‌است. در سال گذشته با دستور رئیس‌جمهور شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها فراهم شد. با گسترش روزافزون مشکلات اقتصادی، به‌خصوص در اقشار کم‌درآمد جامعه درخواست برای دریافت وام بیش از گذشته رشد کرده‌است. بر همین اساس بانک‌ها طبق قانون جدید موظف شدند بر پایه اعتبار سنجی مشتریان، تسهیلات در مقیاس خرد برای نیازهای فوری افراد را بدون ضامن اعطا کنند. برای اطلاع از نحوه شرایط دریافت وام بدون ضامن بانک‌ها و قوانین آن به‌هیچ‌عنوان ادامه مطلب را از دست ندهید.

برای اطلاع از اینکه ضامن دقیقا چه کسی است اینجا کلیک کنید . 

لزوم وجود طرح وام بدون ضامن

در سال‌های اخیر مشکلات اقتصادی فشار زیادی را به اقشار مختلف جامعه وارد کرده‌است. به همین دلیل نیاز است تا افراد از شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها مطلع شوند. افراد مختلف به‌خصوص افراد با حداقل درآمد وزارت کار توانایی خرید خود را به‌شدت از دست داده‌اند. به همین علت درخواست وام با مبالغ خرد بیش از قبل رشد کرده‌است. افراد برای خرید وسایل از جمله خودرو، لوازم منزل، جهیزیه، هزینه‌های درمان، تحصیل و… نیاز به دریافت وام‌هایی با مبلغ کم‌پیدا کرده‌اند. اما به‌دلیل مشکلات پیدا کردن ضامن مورد تایید بانک‌ها، فرایند دریافت وام به‌کندی صورت می‌گرفت و زحمت زیادی به هر دو طرف تحمیل می‌شد. بانک‌ها قوانین سختگیرانه ای در خصوص تایید ضامن وضع می‌کردند . متقاضیان دریافت وام مجبور بودند مراحل بسیار سخت و طولانی برای دریافت چند ده میلیون تومان تسهیلات پشت‌سر بگذارند.

شرایط دریافت وام بدون ضامن بانک‌ها

با تصویب قانون جدید و ابلاغ مستقیم رئیس‌جمهور، بانک‌ها باید تسهیلاتی تا سقف 100 میلیون تومان را بدون ضامن به جامعه هدف ارائه دهند. جامعه هدف فاز اول این تسهیلات، کارمندان و حقوق‌بگیران و همچنین بازنشستگان نهادهای دولتی و خصوصی هستند. بنابراین تمام افراد شاغل در شرکت‌ها و بخش‌های عمومی و خصوصی می‌توانند حقوق خود را به‌عنوان ضمانت نزد بانک بگذارند. با استفاده از این طرح افراد قشر متوسط و ضعیف جامعه می‌توانند در موارد ضروری بدون نیاز به ضامن از وام استفاده‌کنند.

پیش از این هم اصطلاح وام بدون ضامن در بانک‌ها شنیده می‌شد اما منظور آن‌ها از شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها، پرداخت وام به اعتبار سپرده شما در آن بانک بود. در واقع این نوع از وام مشکلات مردم را حل نمی‌کرد و فقط باعث افزایش سرمایه در حساب شخص می‌شد. همچنین بانک‌ها با کاغذبازی‌های زیاد خود فرایند دریافت وام را سخت و پیچیده می‌کردند و همه این موارد باعث تاخیر در پرداخت و عدم رفع نیاز مردم می‌شد.

انواع ضامن برای وام و اطلاعات بیشتر درمورد ضامن  

 

جزئیات شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها

تمام شاغلان و بازنشستگان نهادهای دولتی و همچنین افراد شاغل و بازنشستگان شرکت‌های معتبر خصوصی که در بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد حقوق دریافت می‌کنند؛ می‌توانند از شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها استفاده‌کنند. برای دریافت این وام تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان تنها کافی است کارمند یا بازنشسته متقاضی وام، نامه کسر از حقوق خود را به بانک ارائه دهد. برای دریافت تسهیلات مبالغ بالاتر از 50 میلیون‌تا سقف 100 میلیون تومان هم فرد متقاضی وام می‌تواند علاوه بر نامه کسر از حقوق خود یک عدد چک یا سفته هم در وجه بانک ارائه کند. در صورت عدم‌پرداخت اقساط وام توسط فرد وام‌گیرنده، نهاد یا شرکتی که فرد از آن حقوق می‌گیرد در عوض حقوق فرد قسط بانک را پرداخت خواهد کرد.

با این اوصاف اگر نیاز به دریافت وام بدون ضامن دارید و در مشاغل دولتی یا شرکت‌های معتبر خصوصی فعال هستید، می‌توانید تنها با در دست‌داشتن فیش کسر از حقوق و سفته به بانک مراجعه کنید و تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنید. سود بانکی و همچنین بازه زمانی بازپرداخت وام‌ها بستگی به بانک عامل تسهیلات دارد. سود این وام‌ها به‌صورت معمول بسته به بانک‌های مختلف بین 15 تا 18 درصد است و اختلاف چندانی ندارند. همچنین برخی بانک‌ها ممکن است با سرعت بیشتری به پرونده‌ها رسیدگی کنند و در بازه زمانی کوتاه‌تری وام را به‌حساب متقاضی منتقل کنند.

شرایط دریافت وام بدون ضامن بانک‌ها

وام کالا بدون نیاز به ضامن

با گسترش سیستم اعتبار سنجی و یکپارچه شدن بانک‌ها، امکانات خوبی برای فروش کالا به‌صورت اقساط شکل گرفت. در گذشته نهادهایی که تعداد کارمند زیادی داشتند تسهیلاتی بابت خرید کالا از فروشگاه‌های طرف قرارداد در نظر می‌گرفتند. اما به‌دلیل عدم تنوع محصولات در فروشگاه، خرید اقساطی به این شکل باب میل همه نبود.

اما در حال حاضر با گسترش فروش اینترنتی و رقابت در خرید اینترنتی از فروشگاه‌های بزرگ، همچنین به‌وسیله سیستم یکپارچه اعتبارسنجی بانکی؛ امکان خرید اقساطی بدون ضامن بسیاری از کالاها در فروشگاه‌های بزرگ آنلاین و حضوری به وجود آمده‌است. و این خود به مثابه دریافت وام بابت خرید کالا است. تخصیص اعتبار به افراد برای خرید کالا با ضمانت چک یا سفته باعث بالا رفتن مصرف به‌صورت عمومی می‌شود.

در ادامه، مصرف بیشتر مردم چرخ کارخانه‌ها و صنعت را به حرکت در می‌آورد. به همین دلیل این تخصیص اعتبار برای کل سیستم اقتصاد مفید است و می‌توان از آن به‌عنوان اقدام دو سر برد برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نام برد.

مزیتهای شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها

با استفاده از شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها هر فرد شاغل در سازمان و شرکت‌های معتبر می‌تواند در صورت نیاز به‌صورت فوری تا سقف 100 میلیون اعتبار دریافت کند. این طرح باعث بالا رفتن قدرت خرید قشر ضعیف می‌شود. همچنین همان‌گونه‌که در بالا مطرح شد، با بیشتر شدن قدرت خرید مردم مصرف آن‌ها بالاتر رفته و به‌صورت کلی اقتصاد در گردش در می‌آید و از رکود بیشتر جلوگیری می‌شود. به همین دلیل با وام بدون ضامن، هم اقشار کارمند به منابع مالی خود دستیابی پیدا می‌کنند . هم اینکه تمام جامعه از قدرت خرید افراد متقاضی وام مرتفع می‌شوند.

دریافت وام بدون ضامن

جمعبندی در زمینه شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها

طبق قانون جدید در رابطه با شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها که در زمستان گذشته تصویب شده‌است. بانک‌ها موظف هستند تا سقف 50 میلیون تومان صرفا با نامه کسر از حقوق و تا سقف 100 میلیون تومان تنها با نامه کسر از حقوق و یک ورقه چک یا سفته. به افراد شاغل در نهادهای دولتی یا شرکت‌های خصوصی معتبر تسهیلات اختصاص دهند. به همین دلیل مشکلات دریافت وام‌های خرد در کشور تا حدی حل شده‌است. در صورتی که در زمینه شرایط دریافت وام بدون ضامن بانکها سوالی دارید همواره می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت

مشاوره جهت گرفتن تسهیلات بانکی و انواع تسهیلات آزاد

مشاوره گرفتن تسهیلات

فرم زیر را تکمیل نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند: