مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
چگونه-وام-سهام-عدالت-بگیریم؟

چگونه وام سهام عدالت بگیریم؟ راهنمای جامع دریافت وام سهام عدالت

سهام عدالت یک نوع یارانه دولتی محسوب شده و  در زمان دولت نهم در ایران مطرح شد.  و با هدف فقرزدایی و گسترش تعاون به اقشار کم درآمد اختصاص پیداکرد. به این صورت که سهام ۵۰ شرکت دولتی به منظور خصوصی‌سازی به افراد واجد شرایط فروخته شد. از سال ۹۹ طرح آزادسازی وام عدالت اجرا شد. و افراد می‌توانستند سهام عدالت خود را بفروشند یا واگذار نمایند. بعد از اجراشدن این طرح وام سهام عدالت از طرف بانک‌های ارائه‌دهنده این سهم عملی گردید. در حقیقت سهام عدالت در آن بانک حکم وثیقه را دارد که با آن می‌توان وام دریافت کرد. در این مقاله نحوه ثبت نام وام سهام عدالت، مقدار آن و نحوه دریافت و اقساط وام سهام عدالت را بررسی می‌کنیم.

چگونه وام سهام عدالت بگیریم؟

در ابتدای امر باید بدانید که باید مدارک و برگه سهام عدالت را دراختیار داشته باشید. و حتی اگر یک سهم از سهام عدالت خود را فروخته باشید، نمی‌توانید وام سهام عدالت را دریافت کنید. با فرض بر این موضوع که مشمول وام سهام عدالت هستید، می‌توانید از بانک ارائه ‌دهنده، با توثیق سهام عدالت وام دریافت کنید. این وام به صورت کارت اعتباری خرید کالای طرف قرارداد با بانک است.

مراحل گرفتن سهام عدالت به شرح زیر است:

 

📌ابتدا باید در   سامانه جامع اطلاع مشتریان بازار سرمایه یا همان سجام ثبت نام کنید. و مراحل احراز هویت و نهایی‌شدن ثبت نام و تایید در سامانه سجام را طی نمایید.

📌بانک مورد نظر خود را  جهت ثبت نام وام سهام عدالت انتخاب نمایید. وارد نرم افزار بانک شده و پس از ثبت نام وارد منوی “توثیق سهام” شده و مراحل احراز هویت و ثبت امضای دیجیتال خود را انجام دهید.

📌 پس از نمایش میز خدمت، قیمت توثیق سهام عدالت و دریافت تسهیلات را انتخاب کنید.

📌 کد تاییدیه انتقال کارگزار برای شما ارسال می‌شود. این نکته یعنی در صورت عدم پرداخت اقساط وام، بانک مجاز به فروش سهام عدالت شما است.

📌 برای نهایی‌شدن قرارداد توثیق سهام عدالت دکمه بله را بزنید و تعداد اقساط  سهام عدالت خود را انتخاب نمایید.

📌 بعد از انتخاب اقساط، درخواست توثیق سهام عدالت شما در نرم افزار بانک ثبت خواهد شد.

 

مبلغ وام سهام عدالت چقدر است؟

ممکن است بپرسید که مبلغ وام سهام عدالت چقدر است؟

مبلغ وام سهام عدالت ۵۰ درصد ارزش روز این سهام است. در اسفند ۱۴۰۱، سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی حدود ۱۱ میلیون تومان، و سهام عدالت یک میلیونی حدود ۲۲ میلیون تومان ارزش دارد.

با توجه به این موضوع مبلغ وام سهام عدالت به میزان نصف ارزش سهام روز است.

اقساط و سود آن چقدر است؟

اقساط وام سهام عدالت  ۳۶ ماهه و با نرخ سود  ۱۸ درصد است. چنانچه وام سهام عدالت تا ۳۶ روز بعد از دریافت به صورت یکجا به بانک برگردد، هیچ سودی شامل وام نمی‌شود. این وام به صورت کارت اعتباری صادر می‌شود. و فقط می‌توان از فروشگاه‌های طرف قراداد با بانک خرید کالا نمود. اما به هیج‌وجه نمی‌توان این وام را به وجه نقد تبدیل کرد.

ثبت‌نام وام سهام عدالت بانک ملی چگونه است؟

بانک ملی ثبت‌نام وام سهام عدالت را به صورت غیرحضوری و توسط نرم افزار ایوا  امکان‌پذیر کرده و  همینطور بانک تجارت با نرم افزار بانک تجارت زمرد بستر دریافت تسهیلات وام سهام عدالت را فراهم نموده است.

 

اپبیکیشن ثبت نام دریافت وام سهام عدالت

 درخواست در نرم افزار ایوا بانک ملی

  1. گواهی امضای شخص و احراز هویت با بارگذاری مدارک هویتی
  2. مطالعه شیوه‌نامه دریافت و پرداخت وام
  3. تایید و پذیرش قوانین و تعهدات دریافت وام
  4. ثبت درخواست وام

چه بانک‌هایی وام سهام عدالت می‌دهند؟

از سال گذشته دولت، امکان توثیق سهام عدالت را برای دریافت وام سهام عدالت فراهم نمود. اما در حال حاضر تنها  ۴ بانک در کشور وام سهام عدالت را ارائه می‌کنند که عبارتند از بانک‌های ملی، تجارت، رسالت و مهر ایران. و متقاضیان فقط از طریق توثیق سهام عدالت نزد این ۴ بانک می‌توانند از تسهیلات خرید کالای سهام عدالت استفاده کنند.

 

دریافت وام سهام عدالت

شرایط ثبت‌نام و دریافت وام سهام عدالت

  📍 باید سرپرست خانوار باشید. و یارانه دریافت نمایید.

  📍  در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و احراز هویت شما تایید شده باشید.

  📍  دارای کارت ملی هوشمند باشید.

  📍توجه: اگر درخواست مدیریت مستقیم سهام عدالت داده‌اید. و حتی یک سهم از سهام عدالت خود را فروخته‌ باشید، دیگر نمی‌توانید وام سهام عدالت دریافت کنید.

جمع‌بندی

سهام عدالت با قصد تعاون و کمک به قشر کم درآمد به آنها تعلق گرفت. و پس از امکان  آزادسازی سهام عدالت می‌توان به عنوان ضمانت، از بانک، وام خرید کالا دریافت کرد. درست است که  این وام به صورت نقدی پرداخت نمی‌شود و فقط در قالب کارت اعتباری است اما دریافت این وام در اوضاع اقتصادی امروزه و با خرید کالا از فروشگاه‌های طرف قرار داد شاید کمکی برای امرار معاش قشر کم درآمد باشد. امکان خرید از فروشگاه‌های افق کوروش، رفاه، وین مارکت و پذیرندگان دستگاه پوز سداد، فراهم است. مشاورین سایت مالیچه به شما در نحوه ثبت‌نام  وام سهام عدالت و یا سوالاتی در زمینه دریافت وام سهام عدالت و اقساط سهام عدالت  و … به شما کمک خواهند کرد. هم اکنون در صفحه رسمی مشاوره مالیچه در خواست خود را ثبت کنید تا مشاورین ما با شما تماس حاصل نمایند.

 

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید .

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام، ضامن، سرمایه‌گذار

www.malicheh.com

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت

هر روزتان نوروز       نوروزتان پیروز 

[ فقط تا 13 فروردین ]

90% تخفیف ثبت آگهی

کد تخفیف:  eidi402

nowrouz