مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

وام ودیعه مسکن مستاجران ۱۴۰۲ افزایش خواهد یافت. ارائه تسهیلات مسکن برای افزایش قدرت پرداخت رهن و اجاره راهکار موثری در جهت حمایت از مستاجران است.

در بازار مسکن شاهد افزایش قیمت‌های بسیادی از اویل سال هستیم. افزایش رقم و سقف تسهیلات ودیعه مستاجران خصوصا برای زوج‌هایی که جدیدا تشکیل خانواده داده‌اند، ‌باید دستور کار و در اولویت قرار بگیرد.

برخی بانک‌ها از پرداخت تسهیلات ویعه مسکن چه برای نهضت ملی و چه برای مستاجران دوری می‌کنند. در این باره دنیامالی عضو کمیسیون عمران مجلس: “در قانون جهش تولید مسکن آمده است که بانک‌ها اگر از تکلیف پرداخت تسهیلاتی که برای آنها در نظر گرفته شده تمکین نکنند، مشمول جریمه‌های قانونی می‌شوند.”

این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: در جلسه اخیر شورای عالی مسکن تمام مدیران بانک‌ها حضور داشتند و ادله خود را بیان کردند‌. اما رئیس جمهمور بر افزایش وام ودیعه مسکن برای مستاجران تاکید ورزید.

در حال حاضر سقف تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران در تهران، ۱۰۰ میلیون تومان و مراکز استان‌ها، ۷۰ میلیون و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

وام ودیعه مسکن | مالیچه

اهتمام جدی برای افزایش وام ودیعه مسکن

فرزین رئیس شورای پول درباره افزایش وام ودیعه مسکن خاطرنشان کرد: “مدیران عامل بانک‌ها حتما اهتمام جدی برای پرداخت این تسهیلات به مستاجران در تمام شعب خود داشته باشند تا از این طریق، کمک لازم در حل مشکلات اجاره مسکن انجام شود.”

رئیس کل بانک مرکزی در مورد کفایت سرمایه بانک‌ها برای تسهیلات ودیعه مسکن گفت: “در حال حاضر عموم بانک‌ها از کفایت سرمایه مطلوبی برخوردار نیستند. می‌بایست بانک‌ها تلاش کنند تا در اینباره با مجامع خود مذاکرات لازم را داشته باشند.”

 

 

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام، ضامن، سرمایه‌گذار

www.malicheh.com

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت