مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

چگونه به سادگی با سفته وام بگیریم؟💰💰

سفته یکی از اسناد تجاری تعهدآور است که امروزه یکی از کاربردهای آن ضمانت اقساط وام بانکی است. و مانند دیگر اسناد تجاری قوانینی دارد که باید به انجام آن توجه نمود.

این روزها اصطلاحات و نام تسهیلات مختلفی به گوش می‌خورد مثلا وام بدون ضامن، وام فوری، وام آزاد با سفته و … اما باید بدانیم که کسب اطلاعات در هر زمینه‌ای بسیار ما را به هدف مورد نظرمان نزدیک‌تر خواهد کرد و از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری می‌شود.

به طور مثال در ابتدا باید گفت که وام فوری با سفته  به صورت یک روزه امکان پذیر نیست یا چیزی به عنوان شماره تلفن وام فوری با سفته نداریم و به دنبال وام فوری با سفته نباشید.

بلکه دریافت این تسهیلات به حداقل یک ماه زمان نیاز دارد. یکی از شرایط اصلی دریافت وام با سفته داشتن ضمانت‌نامه است.

از جمله وام‌هایی که از سوی بانک‌ها از سال ۱۴۰۱ بدون ضامن و با ارائه سفته اعطا می‌شود، وام فرزندآوری، وام ودیعه مسکن، وام خرید جهیزیه و وام بدون ضامن ۱۰۰ میلیون تومانی است و هر یک شرایط مجزای خود را دارد.

رئیس جمهور ابلاغیه‌ای به بانک‌ها صادر کرد. که ۱۳ بانک در کشور به این طرح جامه عمل پوشاندند و  تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن وام می‌دهند.

بنابراین بانک‌ها شرایطی برای دریافت وام فوری با در دست‌داشتن چک یا سفته فراهم کرده‌اند. ناگفته نماند بانک رسالت قبل از این ابلاغیه شرایط دریافت وام با سفته را به طور رسمی اعلام کرده بود. در این مقاله روش و شرایط دریافت وام با سفته را آموزش می‌دهیم.

لیست بانک‌هایی که با سفته وام می‌دهند:

✅توسعه صادرات ایران✅ کشاورزی✅ صنعت و معدن✅ مسکن✅ سپه✅ تجارت✅ رفاه کارگران✅ توسعه تعاون✅ قرض‌الحسنه مهر ایران✅ پست بانک ایران✅ ملت✅ ملی

شرایط دریافت وام با سفته

شاید فکر کنید خیلی راحت می‌توانید با شنیدن دریافت تسهیلات بدون ضامن و فقط با سفته، وام فوری با سفته به راحتی دریافت کنید.

در صورتی که هر وامی شرایط و سختی‌های مخصوص به خود را دارد. به طور مثال دریافت وام فرزندآوری از 30 میلیون تا 150  میلیون تومان است و قطعا شرایط متفاوتی نسبت به وام ودیعه مسکن و یا وام جهیزیه دارد.

ولی در همه آنها می‌توان وام با سفته از بانک دریافت کرد.

اما به صورت خاص به شرایط دریافت وام با سفته وام ۱۰۰ میلیون تومانی می‌پردازیم:

⭕ مهم‌ترین شرط برای دریافت این تسهیلات خوش‌حسابی در بانک مربوطه است. یعنی با نداشتن معوقات بانکی و پرداخت‌های درست و چک، سابقه بانکی مورد قبولی داشته باشید و امتیاز اعتبار حساب بانکی شما قابل تایید باشد.

مبلغ وام با توجه به رتبه اعتباری شما متغیر است و توسط بانک اعلام می‌شود.

⭕ دریافت وام تا ۵۰ میلیون تومان فقط با داشتن نامه کسر از حقوق ممکن است.

⭕ دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با همراه با داشتن چک یا سفته و یک نامه کسر از حقوق امکان‌پذیر است. به طور مثال در  اینجا بخوانید 👈 دریافت وام  بدون ضامن بانکی ملی، به خوبی متوجه نحوه دریافت وام با سفته بانک ملی خواهید شد.

چگونه از بانک رسالت و آینده با سفته وام بگیریم؟

بانک رسالت:

وام با سفته بانک رسالت یکی از شرایط طرح خاصی از وام بانک رسالت نیست. در صورتی که یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ تسهیلات بانک رسالت ارائه سفته الکترونیکی از طرف ضامن و فرد وام‌گیرنده است.

ابتدا باید هر دو نفر دارای حساب بانکی در بانک رسالت باشند. و مرحله اعتبارسنجی الکترونیکی را انجام دهند. چنانچه اعتبار فرد متقاضی وام کاملا متناسب باشد، ارائه سفته الکترونیکی وام‌گیرنده کافی است.

اما اگر اعتبار فرد متعهد متناسب باشد ضامن و متعهد می‌بایست هر یک جداگانه یک سفته الکترونیکی را به بانک ارائه کنند.

وام بانکی با سفته | مالیچه
سفته بانکی

بانک آینده:

در اینکه آیا وام بانک آینده بدون چک یا ضامن و با سفته هست؟ به تفصیل توضیح دادیم. اما اگر متقاضی وام با سفته بانک آینده هستید، بهترین کار مراجعه به یکی از شعب بانک آینده است. از خود شعبه بپرسید که در حال حاضر کدام یک از طرح‌های بانک، وام با سفته ارائه می‌کنند. مثلا طرح جهادکالا یکی از طرح‌هایی است که وام با سفته پرداخت می‌کند.

افراد واجد شرایط:

اگر بین افرادی که در هر یک از گروه‌های نامبرد‌ شده زیر هستید واجد شرایط دریافت وام با سفته هستید:

افراد شاغل و بازنشسته و مستمری‌بگیر دستگاه‌های دولتی.

افراد شاغل و بازنشسته نهادهای عمومی غیر دولتی.

شرکت‌های معتبر بخش خصوصی(شرکت‌هایی که حقوق آن‌ها در بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد پرداخت می‌شود)

گرفتن تسهیلات فقط از بانکی که حقوق شما به آن واریز می‌شود امکان پذیر است.

 حقوقی که شما دریافت می‌کنید حتما باید پاسخگوی مقدار اقساط وام شما باشد.

 سود این وام بسته به طرح بانک مربوطه متفاوت است.

جمع‌بندی:

مهم‌ترین نکته‌ای باید در نظر بگیرید این است: افرادی که می‌خواهند وام با سفته دریافت کنند، باید رتبه اعتباری بالا و سوابق خوبی در سیستم بانکی کشور داشته باشند. اعتبارسنجی شما در بانک مرکزی با توجه به سوابقی مانند مبلغ و سابقه تسهیلات گذشته، پرداخت قبوض، جرائم رانندگی و برق، گاز و … محاسبه می‌شود.

مشاورین مالیچه درخصوص دریافت وام با سفته و حتی اعتبارسنجی شما در بانک‌ها شما را راهنمایی خواهند کرد. پس هم‌اکنون می‌توانید با ثبت درخواست مشاوره در صفحه اصلی مشاوره مستقیما با مشاورین ما در تماس باشید.

⭕⭕⭕سوالات متداول⭕⭕⭕

🙋👈 چه بانک‌هایی بدون ضامن وام می‌دن و سفته می‌خوان؟

فعلا ۱۴ تا بانک بدون ضامن و با اعتبارسنجی وام می‌دن اما هر بانکی شرایط خودش رو داره. به طور کلی برای وام تا سقف صد میلیون تومن سفته یا چک  هم به جز کسر از حقوق می‌خوان.

🙋👈چه بانک‌هایی با سفته وام می‌دن؟

اون ۱۴ بانکی که تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون می‌دن و همچنین بانک رسالت و آینده در طرح‌های تسهیلاتی‌ دیگه‌شون.

🙋👈چه سفته‌ای باید وام بدیم؟

سفته‌ها به صورت الکترونیکی و با سامانه مجازی بانک مورد نظر با امضای فرد گرفته می‌شه. یعنی سفته الکترونیکی.

🙋👈بانک آینده چه وامی رو با سفته می‌ده؟

طرح‌های تسهیلاتی متنوع ارائه می‌کنه که بهتره به یه شعبه نزدیک مراجعه کنید. اما مثلا در طرح جهادکالا به صورت خاص وام با سفته می‌ده.

🙋👈بانک رسالت چه وامی رو با سفته می‌ده؟

تسهیلات سپرده قرض‌الحسنه که از سال ۱۴۰۲ تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان شده، بکی از مدارکی که از متقاضی و ضامن او دریافت می‌شه سفته الکترونیکی‌ست.


اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دلیل باز پرداخت