مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

۰ تا ۱۰۰ شرایط دریافت وام بدون ضامن بانک‌ها در سال ۱۴۰۲

وام بدون ضامن ازجمله وام‌هایی است که در مورد آن از ما سوال می‌شود. چرا که در این دوران پر تورم کمتر کسی است که با مشکل کمبود نقدینگی روبرو نشده باشد، اما معمولا سختی‌ها و مشقت‌های پیداکردن ضامن آنها را از پیگیری دریافت تسهیلات منصرف کرده است.

همانطور که از اسم این وام پیدا است بدون ضامن و با اعتبار حساب شخصی می‌توان نسبت به دریافت آن اقدام کرد. طبق قانون جدید بر همین اساس بانک‌ها موظف هستند بر پایه اعتبارسنجی مشتریان، تسهیلات  خرد یعنی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اعطا کنند.

سوال اینجا است که آیا این قانون به طور کامل اجرا می‌شود؟ در این مقاله پیرامون  شرایط دریافت وام بدون نیاز به ضامن بانک‌ها و بررسی میزان اجرای آن در بین بانک‌ها مطالبی نوشته ایم و تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

وام بدون نیاز ضامن چه تسهیلاتی است؟

در سال‌های اخیر مشکلات اقتصادی فشار زیادی را به اقشار مختلف جامعه وارد کرده‌است. به همین دلیل نیاز است تا افراد از  وام بدون ضامن در سال ۱۴۰۲  مطلع شوند.

افراد مختلف به‌خصوص افراد با حداقل درآمد وزارت کار توانایی خرید خود را به‌شدت از دست داده‌اند. به همین علت درخواست وام با مبالغ خرد بیش از قبل رشد کرده‌است. افراد برای خرید وسایل از جمله خودرو، لوازم منزل، جهیزیه، هزینه‌های درمان، تحصیل و… نیاز به دریافت وام‌هایی با مبلغ کم‌ پیدا کرده‌اند.

به‌دلیل مشکلات پیدا کردن ضامن مورد تایید بانک‌ها، فرایند دریافت وام به‌ کندی صورت می‌گیرد و زحمت زیادی به هر دو طرف تحمیل می‌شد.

بانک‌ها قوانین سختگیرانه‌ای در خصوص تایید ضامن وضع می‌کنند. متقاضیان دریافت وام مجبور هستند مراحل بسیار سخت و طولانی برای دریافت تسهیلات پشت‌ سر بگذارند.

قانون جدیدی تصویب و مستقیما از طرف رئیس‌جمهور ابلاغ شد که بانک‌ها باید تسهیلاتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را بدون ضامن به جامعه هدف ارائه دهند.

در  فاز اول این تسهیلات، جامعه هدف کارمندان و حقوق‌بگیران و همچنین بازنشستگان نهادهای دولتی و خصوصی هستند.

بنابراین تمام افراد شاغل در شرکت‌ها و بخش‌های عمومی و خصوصی می‌توانند حقوق خود را به‌ عنوان ضمانت نزد بانک بگذارند.

با استفاده از این طرح افراد قشر متوسط و ضعیف جامعه می‌توانند در موارد ضروری بدون نیاز به ضامن از این تسهیلات استفاده‌ کنند.

پیش از این هم این صطلاح در بانک‌ها شنیده می‌شد اما منظور آنها از وام بدون ضامن، پرداخت آن به اعتبار سپرده مشتریان در آن بانک بود.

در واقع باز هم مشکلات مردم حل نمی‌شد و فقط باعث افزایش سرمایه در حساب شخص می‌شد.

وام بدون ضامن | مالیچه
وام بانکی

چه کسانی می‌توانند برای دریافت وام بانکی بدون ضامن اقدام کنند؟

تمام شاغلان و بازنشستگان نهادهای دولتی و همچنین افراد شاغل و بازنشستگان شرکت‌های معتبر خصوصی که در بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد حقوق دریافت می‌کنند؛ می‌توانند از وام بدون ضامن رسمی استفاده‌ کنند.

شرایط وام بانکی بی‌ضامن چگونه است؟

🟢در ابتدا طبق مصوبه قرار بود که همه بانک‌ها وام بدون ضامن را فقط با ضمانت اعتبار حساب متقاضی اعطا کنند اما در برخی از بانک‌ها ممکن است شروط متفاوتی اجرا شود.

🟢به طور کلی برای دریافت مبلغ ۵۰ میلیون تومان ارائه نامه کسر از حقوق متقاضی کافی است.

🟢برای دریافت مبلغ ۵۰ میلیون‌ تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان علاوه بر نامه کسر از حقوق یک ارائه یک عدد چک یا سفته در وجه بانک لازم است.

🟢میزان سود تسهیلات و  بازپرداخت وام‌ بسته به میزان وام در بانک‌ها متفاوت است. اما معمولا بین ۱۵ تا ۱۸ درصد است.

🟢همچنین برخی بانک‌ها با سرعت بیشتری به پرونده‌ها رسیدگی کرده و در بازه زمانی کمتری به‌حساب متقاضی واریز می‌کنند.

 

وام بدون ضامن | مالیچه
وام بدون ضامن

کدام بانک‌ها این وام را می‌دهند؟

همه بانک‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد موظف به ارائه این تسهیلات با شرایطی که گفتیم هستند، اما خیلی از بانک‌ها شرایط دیگری را به آن اضافه کرده اند. اما به طور کلی در حال حاضر ۱۱ بانک زیر به انجام آن و پیروی از این دستور  دست زده اند که عبارتند از:

 • بانک ملی
 • بانک ملت
 • بانک سپه
 • بانک مسکن
 • بانک صادرات
 • بانک تجارت
 • بانک کشاورزی
 • بانک صنعت و معدن
 • بانک توسعه صادرات ایران
 • بانک توسعه تعاون
 • پست بانک ایران
 • بانک قرض الحسنه مهر ایران
 • رفاه کارگران
 • شهر

اقساط وام بانکی بدون ضامن چقدر است؟

🟢 همانطور که گفتیم شرایط محاسبه سود و نحوه بازپرداخت آن ممکن است در برخی بانک‌ها متفاوت اجرا شود. اما به طور کلی عموما سود آن  ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت بسته به میزان وام ۳۶ یا ۴۸ ماهه است.

🟢 مبلغ ۵۰ میلیون تومان، مدت بازپرداخت حداکثر ۳۶ ماهه و اقساط ماهانه یک میلیون و ۸۰۷ هزار تومان است.

🟢 برای مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان مدت بازپرداخت ۳۶ ماهه با اقساط ۳،۶۱۵۰۰۰ تومان یا حداکثر  ۴۸ ماهه با اقساط ۲،۹۳۷،۴۹۹ تومان است. برای مبلغ ۵۰ میلیونی نامه کسر از حقوق به میزان ۶۵ میلیون تومان و برای مبلغ ۱۰۰ میلیون نامه کسر از حقوق باید  به میزان ۱۳۰ میلیون تومان است.

وام بدون ضامن | مالیچه
وام بی‌ضامن

مشاغل آزاد چطور بدون ضامن وام بگیرند؟

در مرحله دوم از اجرای این طرح قرار بر این است که صاحبان مشاغل آزاد که دارای اعتبار خوبی هستند، وام صد میلیونی بدون ضامن پرداخت شود.

بهتر است بدانید فعلا بانک ملت از طریق فرابانک این امکان را فراهم آورده است.

دریافت وام با اعتبارسنجی

رتبه اعتباری متقاضی یا صاحب هر حساب بانکی نشان‌دهنده میزان تعهدمالی، نظم، پایندی به قوانین بانکی و خوش حسابی آن فرد است. به طوری که مثلا اقساط معوقه یا وام‌های تسدیه نشده نداشته باشد، امور مالیاتی و پرداخت قبوض و چک‌ها یا اسناد تجاری و همه و همه نشان‌دهنده رتبه اعتباری فرد و میزان تعهد او برای بازپرداخت اقساط است.

رتبه اعتباری هر فرد توسط سامانه منسجمی که به اطلاعات بانک مرکزی متصل است مشخص می‌شود و به این فرایند اعتبارسنجی گفته می‌شود.

در حقیقت با اعتبارسنجی استعلامی با گزارش کامل از روند فعالیت فرد در سیستم  بانکی و موسسات مالی قابل مشاهده و بررسی است.

فردی که دارای رتبه اعتباری A,B,C است می‌تواند از این تسهیلات بسته به شروط بانک‌ها بهره‌مند شود که در  شرایط وام بدون ضامن بانک‌های دولتی و خصوصی با اعتبارسنجی می‌توان به اطلاعات جامعی در این خصوص دست یافت.

وام بدون نیاز ضامن

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد که به صفر تا صد شرایط وام بدون ضامن، مانند میزان اقساط، بازپرداخت، بانک‌های عامل و اعتبارسنجی بپردازیم. امیدواریم که در شرایط بروز نقدینگی کم دریافت آن به بحران شما کمک کند.

مالیچه سایتی دارای مجوز از صنف کسب و کارهای اینترنتی در تهران است. بطور خاص فعالیت خودش را در زمینه مشاوره انواع وام بانکی، خرید و فروش وام پیوسته گسترش می‌دهد.

اگر شما می‌خواهید وام‌های بانکی خود را بفروشید یا برای دریافت فوری وام وامی بخرید، می‌توانید آگهی خود را در این قسمت مالیچه ثبت کنید.

⭕⭕⭕سوالات متداول⭕⭕⭕

🙋وام بدون نیاز به ضامن بانک‌ها چیست؟

یک تسهیلاتی است که تا سقف ۵۰ میلیون یا تا سقف ۱۰۰ میلیون به اعتبار حسابتان که A B,C‌ است ارائه می کنند.

🙋👈به چه کسانی بدون ضامن وام تعلق می‌گیرد؟

به کارمندان یا بازنشستگانی که حقوقشان را از آن بانک می‌گیرند تعلق می‌گیرد؟

🙋👈چه مدارکی برای دریافت این وام لازم است؟

برای تا سقف ۵۰ میلیون فقط کسر از حقوق اما برای تا سقف ۱۰۰ میلیون علاوه بر کسر از حقوق، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی یا چک یا سفته می‌خواهد. در اصل نباید اینها باشد اما بانک‌ها هر کدام شرایطی مخصوص به خود دارند.

🙋👈راه درخواست آنلاین این وام هم وجود دارد؟

بله، مثلا بانک ملت از طریق فرابانک، بانک صادرات سامانه شمس، بانک شهر سامانه شهر پلاس، بانک رفاه هم سامانه رفاه

🙋👈 با یارانه و سهام عدالت هم می‌شود بدون نیاز به ضامن وام گرفت؟

فعلا خیر . طبق قانون مصوب، بانک‌ها باید با یارانه و سهام عدالت بدون ضامن وام بدهند. اما هنوز اجرا نمی‌کنند و مجلس هم در حال پیگیری است.

 

 

 

 

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام

www.malicheh.com

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت