مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
وام با سفته | مالیچه

۱۷ بانکی که با سفته وام می‌دهند؟

وام با سفته یک روزه بگیرید! شماره تلفن وام با سفته! اینها عبارات تبلیغاتی بسیاری است که امروزه در فضاهای مجازی زیاد دیده و دنبال می‌شود.

اما به راستی حقیقت چیست؟ حقیقت این است که بررسی مدارک و روند اداری کار یک روزه شدنی نیست و حداقل چند روز زمان لازم است تا پول به حساب شما واریز شود.

سفته یکی از اسناد تجاری تعهدآفرین است و بانک‌ها جهت ضمانت و محکم‌کاری از فرد متقاضی دریافت می‌نمایند.

بانک مرکزی در حال حاضر شرایطی را برای متقاضیان وام‌های خرد فراهم آورده است که بتوانند بدون ضامن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با چک یا سفته وام دریافت کنند. بر اساس رتبه‎‎‌بندی حساب بانکی متقاضی امکان یا عدم امکان دریافت این تسهیلات مشخص می‌شود.

اگر رتبه اعتباری فرد ممتاز و بالا باشد، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان امکان درخواست وجود دارد.

اما بایستی از بانک سوال کرد چون با وجود این قانون هنوز برخی از بانک‌ها از اجرایی‌کردن طرح امتناع می‌کنند. این مقاله را تا پایان بخوانید که به بررسی شرایط بانک‌ها خواهیم پرداخت.

وام مضاربه‌ای

یکی از وام‌هایی است که  یکی از مدارک لازم ارائه سفته به بانک است. بانک‌هایی چون ملی، صادرات، مسکن و برخی بانک‌های خصوصی این تسهیلات را اعطا می‌کنند.

سود وام مضاربه‌ای در بانک‌های دولتی و خصوصی فرق می‌کند. در بانک دولتی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد و در بانک خصوصی بالای ۲۰ درصد است. اما چون مبالغ مضاربه در بانک‌های خصوصی بالاتر است معمولاً مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند.

بعد از یک سال، مبلغ این تسهیلات به همراه سود از متقاضی بازپس گرفته شده و تسویه می‌شود. و سود آن‌هم همان زمان بازپرداخت محاسبه و دریافت می‌شود. اما چون سود ماهانه محاسبه می‌شود، بازپرداخت ۹ ماهه بهتر است.

شرایط وام ۲۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن

نداشتن بدهی به بانک، اقساط معوقه و چک بانکی در کلیه حساب‌های بانکی یعنی خوش‌حسابی شما و این شرط اولیه برای اخذ این نوع تسهیلات است.

قانونا برای گرفتن تسهیلات خرد دیگر نیازی به داشتن یک یا دو ضامن رسمی با کسر از حقوق نیست و با  وثیقه‌هایی همچون سفته، سهام بورسی، گواهی صندوق‌های سرمایه، سیم‌کارت دائمی به نام فرد، سند خودرو و طلا بانک‌ها باید وام خرد به متقاضیان اعطا کنند.

اما با این حال برخی بانک‌ها شروط  و روش مخصوص به خود را قرار داده‌اند و بهترین کار مراجعه حضوری به شعبه مورد نظر است.

 

 

وام با سفته | مالیچه
مراحل بانکی وام سفته

وام بدون نیاز به ضامن و با سفته

افراد شاغل و مستمری‌بگیر که حقوق خود را از بانک مربوطه دریافت می‌کنند، بعد از اعتبارسنجی( دارای رتبه اعتباری A،B و C) با ضمانت سفته و به همراه نامه کسر از حقوق می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

که به تفکیک ۱۷ بانکی که این تسهیلات را می‌دهند معرفی می‌کنیم:

✅توسعه صادرات ایران✅ملت✅ صادرات✅ کشاورزی✅ صنعت و معدن✅ سپه✅ تجارت✅رفاه کارگران✅ توسعه تعاون✅ پست بانک ایران✅ دی✅ قرض‌الحسنه مهر ایران✅ بانک شهر

بانک‌های نامبرده در بالا جز دسته بانک‌هایی هستند که قانون اعطای تسهیلات خرد بدون ضامن را اجرا کرده‌اند و شرط ابتدا به ساکن برای مشمول‌شدن دریافت حقوق یا مستمری از بستر یکی از بانک‌های بالا است.

همه آنها پیش شرط خوش حسابی و نداشتن چک برگشتی و نیز اقساط معوقه را دارند. حتما باید فرد متقاضی حقوق خود را از بانک نامبرده دریافت کند.

نامه کسر از حقوق به بانک نشان بدهد تا بتواند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بدون نیاز به ضامن و با سفته وام دریافت کند که سود آن ۱۸ درصد با بازپرداخت حداکثر ۴۸ ماهه است.

✅ ملی

تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با همراه با داشتن چک یا سفته و یک نامه کسر از حقوق به خوش‌حساب‌ها تعلق می‌گیرد. باید حقوق‌بگیر بانک ملی باشند، به طور مثال در  اینجا بخوانید 👈 دریافت وام  بدون ضامن بانکی ملی، به خوبی متوجه نحوه دریافت وام با سفته بانک ملی خواهید شد.

به اینجا هم سر بزنید و بخوانید👈 چگونه به سادگی با سفته وام بگیریم؟

✅ مسکن

بانک مسکن نسبت به سایر بانک‌ها  گروه‌بندی متفاوتی اتخاذ کرده است.این گروه بندی برای مشمولین بند الف به صورت زیر است:

تنها تفاوتی این است که قرار گرفتن کارکنان شرکت‌های معتبر بخش خصوصی مانند شرکت‌های بورسی، فرابورسی، شرکت‌های واگذارشده یا در حال واگذاری توسط دولت و شرکت‌های واگذارشده توسط دولت که به کارهای عمرانی عام‌المنفعه و خدمات زیربنایی اشتغال دارند و حقوق خود را از بانک مسکن دریافت می‌کنند نیز می‌توانند درخواست این تسهیلات را داشته باشند.

✅ بانک قرض‌الحسنه رسالت

وام بانک رسالت با کارمزد ۲ درصد و با سفته تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان با اعتبارسنجی در سامانه مرآت تسهیلات قرض‌الحسه اعطا می‌کند. در اپلیکیشن آی‌کاپ امور درخواست انجام ‌شود. ضامن و خود متقاضی سفته الکترونیکی را باید در سایت بارگذاری کنند.

✅ آینده

در اینجا مفصلا بررسی کردیم👈  آیا وام بانک آینده بدون چک یا ضامن و با سفته هست؟  حتما اگر دریافت  وام بانک آینده با سفته جز برنامه‌های شما است، بهترین کار سوال از شعب بانک آینده است و بپرسید در حال حاضر کدام یک از طرح‌های بانک، وام با سفته ارائه می‌کنند؟

مثلا طرح جهادکالا در قالب کارت اعتباری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با سفته، تسهیلات پرداخت می‌کند.

جمع بندی:

همان‌طور که اشاره شد بدون حساب وام‌های مضاربه‌ای، ۱۵ بانک با سفته در قالب طرح تسهیلات خرد وام تا سقف  ۱۰۰ میلیون تومان به حقوق‌بگیران از بانک خود می‌دهند و یک بانک (بانک رسالت)به عنوان مدرک سفته از متقاضی و ضامن وی تا سقف ۳۰۰ میلیون تسهیلات می‎‌دهد و بانک آینده در طرح جهاد کالا، اعتبار  ۱۰۰ میلیون می‌دهد.

اما چنانچه شما وامی دارید که به آن احتیاج ندارید می‌توانید آگهی فروش وام خود را در قسمت آگهی‌ها قرار دهید تا متقضیان خرید وام بررسی کرده و با شما تماس حاصل نمایند.

 

⭕⭕⭕سوالات متداول⭕⭕⭕

🙋وام بدون نیاز به ضامن بانک‌ها با سفته است؟

بله اگه تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کنید لازمه.

🙋👈به چه کسانی وام بانکی با سفته تعلق می‌گیرد؟

به کارمندان یا بازنشستگانی که حقوقشان رو از آن بانک می‌گیرند تعلق می‌گیرد.

🙋👈بانک رسالت هم وام با سفته می‌دهد؟

خیر بانک رسالت وام با سپرده و گردش ۳ ماهه حساب می‌دهد و  سفته را جزء مدارک می‌گیرد.

🙋👈راه درخواست آنلاین وام با سفته هم وجود دارد؟

بله، مثلا بانک ملت از طریق فرابانک، بانک صادرات سامانه شمس، بانک شهر سامانه شهر پلاس، بانک رفاه هم سامانه رفاه و بانک آینده همینطور

🙋👈 برای دریافت وام با سفته باید حقوق‌بگیر از چه بانکی باشیم؟

✅توسعه صادرات ایران✅ملت✅ صادرات✅ کشاورزی✅ صنعت و معدن✅ سپه✅ تجارت✅رفاه کارگران✅ توسعه تعاون✅ پست بانک ایران✅ دی✅ قرض‌الحسنه مهر ایران✅ بانک شهر✅ بانک مسکن

 

 

 

جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی در زمینه وام، خدمات مالی و حقوقی را در سایت نیازمندی‌های مالیچه دنبال کنید.

سایت مالیچه به روزترین آگهی‌های خرید و فروش وام

www.malicheh.com

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت