مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری
مالیچه - موتورجستجوی خدمات و نیازمندی‌های مالی، وام و سرمایه‌گذاری

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱، از طریق سایت تسهیلات فرزند، بخش ثبت نام جدید انجام می شود. از شرایط دریافت این وام، می توان به عدم نیاز به سپرده بانکی و از مدارک لازم  نیز، به شناسنامه و کارت ملی والدین و فرزند، اشاره کرد. مبلغ این وام، به ترتیب برای فرزندان اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم یا بیشتر، 20، 40، 60، 80 و 100 میلیون تومان است.

برای تشکیل خانواده، یکی از اصلی ترین ارکان، داشتن شرایط اقتصادی مناسب، برای فراهم نمودن مایحتاج، در طول دوران زندگی مشترک می باشد. در سال های اخیر، متاسفانه نرخ فرزند آوری، با توجه به تورم و ناتوانی مالی خانواده ها، در تامین هزینه های فرزند، بسیار پایین آمده است.

دولت، جهت جلوگیری از کاهش نرخ فرزند آوری، طرحی را برای کمک به خانواده هایی که دارای فرزند می شوند، جهت ارائه تسهیلات، در نظر گرفته است که از اهداف اجرای این طرح، تشویق به ازدواج و فرزند آوری می باشد. به این ترتیب، افراد دارای شرایط، با توجه به شرایط اعلام شده از سوی دولت، می توانند از وام نوزادان 1401، بهره مند شوند. بنابراین، سوال مهمی که در این رابطه مطرح می شود، این است که وام فرزند آوری به چه کسانی تعلق میگیره؟

باتوجه به اهمیت دریافت وام نوزادان، برای خانواده هایی که توان مالی برای نگهداری از فرزند را ندارند، در ادامه، در رابطه با شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱، مدارک لازم برای نوزاد اول، دوم و سوم، مبلغ وام تولد نوزاد، سایت ثبت نام این وام، نحوه ثبت نام تسهیلات فرزند آوری، ویرایش ثبت نام و همچنین، نحوه پیگیری آن، مطالبی آورده شده است.

برای خرید وام کلیک کنید

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

آن دسته از افرادی که قصد دریافت وام فرزند آوری 1401​ را دارند، همانند ثبت نام کنندگان وام مسکن فرزند سوم، می بایست که شرایط لازم را برای اخذ این وام قرض الحسنه فرزند، داشته باشند، در غیر این صورت، امکان استفاده از این وام، برای افراد، وجود نخواهد داشت. لذا، در ادامه، در خصوص شرایط دریافت وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

 • وام فرزند آوری، نیاز به سپرده گذاری نخواهد داشت.
 • آغاز بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، پس از 6 ماه از دریافت این وام می باشد.
 • افراد متقاضی واجد شرایط دریافت وام فرزند آوری، می توانند برای متولدین مورخ اول فروردین ماه سال هزار و چهارصد به بعد، و حداکثر تا 2 سال پس از تولد فرزند، برای ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند، اقدام نمایند.
 • لازم به ذکر است به هر فرزند، تنها یکبار تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به پدر تعلق خواهد گرفت.
 • همچنین، در صورتی که زمان بازپرداخت وام فرزند آوری، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا بیاید، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، طبق ضوابط دستورالعمل این تسهیلات، به کودک بعدی نیز، تعلق می گیرد.
 • براساس تبصره 4 ماده 1 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به افرادی تعلق خواهد گرفت که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 2/5 نباشد.
 • کارمزد وام فرزند آوری، بر حسب مصوبات شورای پول و اعتبار، حداکثر 4 درصد، به صورت سالانه می باشد.
 • تسهیلات قرض ‌الحسنه فرزند، با گرفتن یک ضامن معتبر و سفته پرداخت می شود.

افرادی که قصد دارند، از تسهیلات ازدواج، بهره مند شوند، می توانند به صورت غیر حضوری، از طریق مراجعه به سامانه وام ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ازدواج، به لینک زیر مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

افرادی که قصد دریافت وام نوزادان 1401 را دارند، می بایست ابتدا، مدارک لازم برای نوزاد اول، دوم و سوم را جهت اخذ این وام، آماده نمایند و سپس، درخواست خود را برای ثبت نام، جهت دریافت وام فرزند آوری، به بانک های عامل، ارائه کنند. به طور کلی، با توجه به اینکه وام فرزند آوری به چه کسانی تعلق میگیره، متقاضیان، می توانند با در دست داشتن مدارک زیر، برای وام فرزند آوری، ثبت نام کنند و در صورتی که دارای شرایط لازم بودند، این وام را دریافت نمایند.

افرادی که قصد دریافت وام ودیعه مسکن را دارند، می توانند از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن، به نشانی tem.mrud.ir، به صورت غیر حضوری، برای ثبت نام این وام، اقدام نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی وام فرزند آوری

 • اطلاعات کارت ملی و شناسنامه والدین
 • اطلاعات شناسنامه نوزاد
 • آدرس کامل محل سکونت متقاضی
 • کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

مدارک لازم جهت ارائه به بانک برای دریافت وام

 • ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه پد و مادر نوزاد
 • ارائه فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه فرزند تازه متولد شده
 • ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه ضامن
 • ارائه یک فقره سفته

افرادی که قصد تعمیرات خانه های خود را دارند، می توانند از تسهیلات جعاله بانک مسکن و یا دیگر بانک هایی که این وام را ارائه می کنند، بهره مند شوند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با ثبت نام و نحوه دریافت وام جعاله بانک مسکن، به لینک زیر مراجعه نمایید.

مبلغ وام فرزند آوری 1401

با توجه به تورم و افزایش هزینه های مربوط به نگهداری از فرزندان، طبیعی است که بسیاری از افراد، برای تشکیل خانواده و آوردن فرزند، نیاز به منابع مالی لازم داشته که بدین منظور، می توانند از تسهیلات اعطایی دولت، من جمله، وام فرزندآوری، بهره مند شوند. به همین دلیل، در سال جاری، بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر مبلغ وام، به متقاضیان دریافت وام فرزندآوری، ابلاغ گردیده است. در ادامه، شما را با میزان مبلغ وام تولد نوزاد​ ۱۴۰۱، آشنا می کنیم.

 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند اول، دویست میلیون ریال می باشد.
 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند دوم، چهارصد میلیون ریال می باشد.
 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند سوم، ششصد میلیون ریال می باشد.
 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند چهارم، هشتصد میلیون ریال می باشد.
 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، یک میلیارد ریال می باشد.
 • همچنین، در رابطه با میزان مبلغ وام تولد نوزاد، متعلق به فرزندان دو قلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می گردد.
 • لازم به ذکر است اگر خانواده‌ ای صاحب فرزند سوم و بیشتر شود نیز، می‌ تواند از تسهیلات قرض‌ الحسنه خرید، ساخت و یا وام ودیعه مسکن، بهره مند شود. میزان مبلغ این وام، 200 میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز، 20 سال می باشد.
نحوه ثبت نام فرزند آوری ۱۴۰۱

افرادی که دارای شرایط ثبت نام وام فرزند آوری 1401، می باشند، می توانند مراحل ثبت نام این وام را از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، انجام دهند و در صورتی که شرایط آن ها، جهت دریافت وام فرزند آوری، احراز شود، می توانند این وام را دریافت نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با نحوه ثبت نام وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

افراد متقاضی وام، جهت دریافت وام برای اجاره مسکن نیز می توانند با داشتن شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن برای مستاجران جهت دریافت این وام اقدام نمایند.

 

برای ثبت نام وام فرزند آوری، ابتدا، وارد سایت ثبت نام ve.cbi.ir شوید. سپس، بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نمایید.

 

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

 

در این صفحه، از منوی سمت راست، بر روی گزینه ثبت نام جدید بزنید.

 

سایت ثبت نام وام فرزند آوری 1401

 

در این مرحله، می بایست فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه فرزند را تکمیل نموده و سپس، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری

 

در نهایت، با تکمیل نمودن مراحل ثبت نام وام فرزند آوری، یک کد رهگیری ده رقمی از سوی سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، برای افراد متقاضی صادر خواهد شد.

افرادی که قصد ثبت نام وام ازدواج را دارند، بهتر است پیش از زمان ثبت نام این تسهیلات، در رابطه با نحوه تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج، اطلاعات لازم را کسب نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه تکمیل فرم ثبت نام وام ازدواج، به لینک زیر مراجعه نمایید.

ویرایش ثبت نام وام فرزند آوری 1401

همانطور که بیان شد، ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱​، به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به آدرس ve.cbi.ir، صورت می گیرد. افراد متقاضی که ثبت نام اولیه خود را در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، انجام داده و کد رهگیری ده رقمی دریافت کرده اند، اما، به هر دلیلی، نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود، در این سامانه دارند، می توانند با ورود به سایت ثبت نام ve.cbi.ir، اطلاعات خود را که در ثبت نام اولیه در سامانه وارد کرده بودند را ویرایش کنند. از این رو در ادامه، در رابطه با نحوه ویرایش ثبت نام وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

 

افرادی که فاقد خانه می باشند، می توانند جهت شرکت در طرح مسکن دار کردن افراد فاقد مسکن، از طریق سامانه ثبت نام افراد فاقد مسکن، به نشانی اینترنتی saman.mrud.ir، اقدام نمایند.

برای ویرایش ثبت نام وام فرزند آوری، ابتدا، وارد سایت ثبت نام ve.cbi.ir شوید. سپس، بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نمایید.

 

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

 

در این صفحه، از منوی سمت راست، گزینه ویرایش ثبت نام قبلی را انتخاب کنید.

 

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری

 

در این مرحله، می بایست فرم ویرایش اطلاعات ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند را تکمیل نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

 

شرایط وام فرزند آوری

 

در نهایت، با تکمیل نمودن مراحل ویرایش ثبت نام وام فرزند آوری، اطلاعات افراد متقاضی، در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، ویرایش خواهد شد.

 

آن دسته از افرادی که برای خرید منزل مسکونی خود، بودجه کافی را ندارند، می توانند از طریق بانک های مختلف، به صورت غیر حضوری، برای ثبت نام وام خرید مسکن اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام و دریافت وام خرید مسکن، به لینک زیر مراجعه نمایید.

مشاهده وضعیت وام فرزند آوری 1401

همانطور که گفته شد، مرحله اول برای دریافت وام فرزند آوری 1401، ثبت نام افراد متقاضی از طریق سایت ثبت نام وام فرزند آوری می باشد. پس از ثبت نام در این سایت، یک کد رهگیری ده رقمی، به کاربران در صفحه سایت ثبت نام، نمایش داده خواهد شد و یا از طریق پیامک، به شماره تلفن همراه متقاضی که در هنگام ثبت نام در سایت وارد کرده است ارسال می گردد که با آن، افراد متقاضی، می توانند از طریق مراجعه به سایت ve.cbi.ir، وضعیت ثبت نام وام خود را مشاهده نمایند. از این رو، در ادامه، در رابطه با نحوه پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری و مشاهده اعلام نتایج، توضیحات لازم آورده شده است.

جهت پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری، ابتدا، وارد سایت ve.cbi.ir شوید. سپس، بر روی گزینه سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند کلیک نمایید.

 

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

 

در این صفحه، از منوی سمت راست، گزینه مشاهده وضعیت را انتخاب نمایید.

 

شرایط وام فرزند آوری

 

در این مرحله، می بایست برای مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام خود، شماره ملی پدر و فرزند را به همراه کد رهگیری، در کادر های مربوطه وارد نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه مشاهده وضعیت کلیک کنید.

 

سایت ثبت نام وام فرزند آوری 1401

 

در نهایت، با تکمیل نمودن مراحل قبل، مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام فرزند آوری، در سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند، امکان پذیر می گردد.

 

همچنین، در صورت فراموشی کد رهگیری ثبت نام وام فرزند آوری، از صفحه اصلی سایت ثبت نام، منوی سمت راست، بر روی گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری، کلیک کنید.

 

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

 

در این قسمت، می بایست اطلاعات فرم بازیابی کد رهگیری ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند را تکمیل نموده و پس از وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه مشاهده و چاپ کد رهگیری، بزنید.

 

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

 

به این ترتیب، کد رهگیری ده رقمی تسهیلات قرض الحسنه فرزند، بازیابی شده و جهت پیگیری وام فرزند آوری با کد رهگیری و مشاهده اعلام نتایج، قابل استفاده می باشد.

سوالات متداول

1- ✔️نحوه ثبت نام وام فرزند آوری 1401 به چه صورت می باشد؟

✔️ثبت نام وام فرزند آوری 1401 از طریق سایت ثبت نام وام فرزند آوری به نشانی ve.cbi.ir بخش ثبت نام جدید امکان پذیر می باشد که در متن مقاله نیز توضیحات لازم آورده شده است.

2- ✔️برای ثبت نام وام فرزند آوری 1401 چه مدارکی لازم است؟

✔️مدارک لازم برای ثبت نام وام فرزند آوری 1401 اطلاعات شناسنامه و کارت ملی متقاضی وام و اطلاعات شناسنامه نوزاد می باشد که در متن مقاله نیز در رابطه با دیگر مدارک مورد نیاز دریافت این وام توضیحات لازم آورده شده است.

3- ✔️میزان مبلغ وام فرزند آوری 1401 چقدر است؟

✔️میزان مبلغ وام فرزند آوری 1401 به ازای فرزند اول 20 میلیون تومان و فرزند دوم 40 میلیون تومان و فرزند سوم 60 میلیون تومان و فرزند چهارم 80 میلیون تومان و فرزند پنجم و به بعد آن 100 میلیون تومان می باشد که در متن مقاله نیز توضیحات لازم ارائه شده است.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه و نظرات خود را بیان کنید.

 1. 0935****5482
  0935****5482 24 مهر 1401

  دولت ما برای اینکه فرزند آوری در کشور کم نشود یک سری شرایط خوب برای خانواده ها گذاشته است که یکی از آن ها وام های گوناگون میباشد که بدون بهره است و برای خانوار کمک خرجی محسوب می‌شود

دیدگاهی بنویسید

دلیل باز پرداخت

هر روزتان نوروز       نوروزتان پیروز 

[ فقط تا 13 فروردین ]

90% تخفیف ثبت آگهی

کد تخفیف:  eidi402

nowrouz